Google Search Console duyuruldu

                 Webmasterların uğrak noktası Google Webmaster Tools yenilendi. Sistemin yeni adı Search Console olacak. İşte yeni Search Console sisteminin detayları. 

İnternet dünyasının en büyük sitelerinden olan Google, sürekli yeni çalışmalar ile karşımıza çıkıyor. Bir süredir Android cephesindeki çalışmalarını yoğun olarak sürdüren şirket, şimdi de internet tarafında küçük ve etkili bir adım attı. 

Google'ın web sitesi yönetenler için sunduğu Webmaster Tools, yeni adı ile artık çok daha geniş bir kitleyi hedefliyor. Artık Search Console adı ile kullanılacak Webmaster Tools'ta önemli değişiklikler olmadı.
 Google Search Console Duyuruldu
Peki, sistemin ismi neden değişti?

Google'ın bu durum için basit ve etkili bir açıklaması mevcut. Belirtilene göre Webmaster Tools ismi, sistemin sadece webmaster mesleğine sahip olanlar tarafından kullanılıyormuş gibi görünmesine neden oluyor.

Ancak sistem, farklı mesleklerden olup web sitesi yöneten her kullanıcıya açık. Bu nedenle sistemin herkese hitap etmesi için Search Console ismi tercih edilmiş. Sistemde isim değişikliği dışında, başka önemli bir gelişme olmadı. 

Yazan: Caner Sönmez
SDN - ShiftDelete.Net
Share on Google Plus

About Mobil Reklam

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum:

Yorum Gönder