Bilişim odaklı ilk kariyer sitesi açıldı

Bilişim Odaklı ilk Kariyer Sitesi Açıldı                   Odak noktasına bilişimi alan ilk kariyer sitesi açıldı. Artık bilişim alanında çalışmak ya da staj görmek isteyenler daha rahat iş bulabilecekler. 

İşte detaylar bilindiği üzere ülkemizde hizmet veren pek çok kariyer sitesi mevcut. Fakat bu kariyer siteleri geniş bir kitleye hitap ettiği için iş bulma konusunda bazı zamanlar çeşitli aksaklıklar olabiliyor. 

Daha doğru bir şekilde ifade etmek gerekirse, bu kariyer sitelerinin bir odak noktası bulunmadığından iş verenler ve iş arayanlar kendilerine uygun ilanı bulmakta bir hayli zorlanıyorlar.

 

Bilişim sektörü Kariro'da buluşuyor


Bilişim alanında iş arayanlara hitap eden Kariro.com, işte tam bu aksaklığı ortadan kaldırmak için tasarlanmış bir site olarak karşımıza çıkıyor. Kariro.com bilişim sektörüne odaklanarak bu alanda iş, ya da staj imkanı arayanların hızlı bir şekilde ilgili ilanlara ulaşmalarını sağlıyor.
15-05/29/intro2-1432900402.jpg
                    Site ayrıca işverenler içinde devrim niteliğinde bir yeniliğe imza atıyor. Özellikle yeni girişimci, kobi gibi işverenlerin yüksek fiyatlardan şikayetçi olduğu iş ilanı verme derdine de son veren Kariro.com başvuru başına ödeme sistemini geliştirmiştir. 

İşverenler iş ilanı vermek için ücret ödemiyorlar. Sadece iş ilanlarına başvuru aldıkça ücret ödeyerek yüksek iş ilanı yükünden kurtulmuş oluyorlar.

 

İş verenler için de avantajlı


Konu ile ilgili açıklama yapan Kariro.com Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Müdürü Serkan Hacıömeroğlu özellikle bilişimci gençler başta olmak üzere bilişim alanı ile ilgilenen herkesin rahatça iş bulmaları ve bilişim alanında aday arayan firmaların ise rahatça iş ilanı vermeleri için yola çıktıklarını ve her iki tarafında bu arayışlarını kolayca sonlandırmalarını hedeflediklerini belirtiyor.

Bilinen kariyer sitelerinden tamamen farklı bir yapıda hayata koydukları bu yeni startup girişimi ile sektöre farklı bir boyut kazandırmayı hedeflediklerini belirten Hacıömeroğlu, firmaların iş ilanı vermek için ciddi maliyetlere girmesine, iş arayanların ise iş bulmak için saatlerce iş aramalarına gerek olmadığını sözlerine ekliyor.

Eğer bilişim sektöründe çalışmak gibi bir niyetiniz varsa, Kariro.com'a bir göz atmanızı öneririz.

Yazan: Osman Tufan
SDN - ShiftDelete.Net
Share on Google Plus

About Mobil Reklam

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum:

Yorum Gönder