Facebook Ve Twitter Gönderilerini Blog Yazısına Eklemek

Bir süre önce yurt dışındaki kullanıcıları için, gönderileri blog yazısının içine gömme yani embed özelliğini aktifleştiren Facebook, sonunda bu özelliği Türkiye’deki kullanıcılarına açtı. Bu işlemi nasıl yapacağınızı anlatan bu yazıyı hazırlıyordum ki aklıma Tweetleri blog yazılarını gömmeyi anlatmak da geldi. Hazır elim değmişken ikisini birden bu yazıda paylaşayım dedim : )

 

 

Facebook Gönderilerini Blogger’a Gömmek

 

Facebook embed özelliği

 

Öncelikle taze bilgi olan Facebook gönderilerini gömme işlemi ile başlayalım. Facebook sayfanızdaki her hangi bir gönderinin sağ üst köşesindeki işarete tıkladıktan sonra açılan seçeneklerden Gönderiyi Göm seçeneğine tıklayın.

 

Facebook embed kodu

 

Açılan pencerede üst tarafta yazının içerisine ekleyeceğiniz kodu göreceksiniz. Bu kodun tamamını kopyaladıktan sonra Blogger kumanda panelinde yazının HTML bölümünde istediğiniz bir yere yapıştırın. Canlı örneğini de bu yazıda test etmiş olalım:

 

 

 

Tweetleri Blogger’a Gömmek

 

Tweet embed

 

Şimdi de Twitter’da herhangi bir tweet blog yazınıza nasıl gömeceğinize gelelim. Bunun için tweetlerden birinin altındaki Daha fazla yazısına tıklayarak Tweeti yerleştir seçeneğine tıklayın.

 

Twitter Embed Kodu

 

Aynı Facebook’ta olduğu gibi bir pencere açılacak ve üst tarafta yazıya eklenecek kod gözükecektir. Bu kodun tamamını kopyaladıktan sonra Blogger kumanda panelinde yazının HTML bölümünde istediğiniz bir yere yapıştırın. Canlı örneği:

 

 

 

Sosyal medyanın, iletişimin ve etkileşimin öneminin giderek arttığı bu dönemde  Facebook ve Twitter gönderilerini bloglara gömmenin, etkileşimi arttıracağı bir gerçek.

Share on Google Plus

About Mobil Reklam

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum:

Yorum Gönder