Yeni Blogcular Tarafından Yapılmaması Gereken 10 Şey

Blog yazarlığı günümüzde populerliliğini sürekli arıtırmaya devam ediyor.Artık çoğu kişi birden fazla blog açarak bilgi ve tecrübelerini okuyucuları ile paylaşıyorlar.Kimi ciddi bir manada gelir elde ederken kimileri de hobby amaçlı yazarlığını sürdürüyor.
Hangi durumda olursanız olun etkili bir sayfanın oluşması için önemli adımları atlamamak gerekir.Bu noktada  bilhassa blog alemine yeni başlayanlar  için yapmaması gereken  10 şeyi sizlerle paylaşıyorum:

 

Yeni Blogcular Tarafından Yapılmaması Gereken 10 Şey

 

1- Karışık bir yerleşim yapmayın
İlk başlayanlar için basitlik önemlidir. Okuyucularınızı logo ve bannerler arasına sıkıştırmadan bilgiye direkt ve kolay bir şekilde ulaşmasını sağlayın.Unutmayın okunması zor olan bir yazıyla hiç bir okuyucu ilgilenmeyecektir


2-Büyük Header kullanmayın:
Blogunuz açılır açılmaz okuyucularınızın sayfanızda yazı görmesine imkan verin.Büyük resimler kullanarak yazının alt kısma doğru geçmesine izin vermeyin.Aynı zamanda yükleyeceğiniz büyük resimler sitenin açılış zamanını da artıracaktır.


3-Fazlasıyla reklam kullanmayın
Çoğu blog yazarı arkadaşımız blogunu henüz bir yerlere oturtmadan hemen para kazanma yollarını arıyor ve blogunu reklamlarla dolduruyor.Önce içerik olarak blogunuzu zenginleştirmelisiniz.Daha sonra yazılarınızın demlenmesini beklemeli ve en sonunda da alternatif reklam seçeneklerine başvurmalısınız.


4-Yorum alanını pasif yapmayın
Yazılarınıza yorum yapılan kısmı mutlaka şablonunuzda aktif hale getirin.Okuyucularınızın yorum yapmasını kolaylaştırın.Yorum aldıkça siz cesaretleneceksiniz ve bu da beraberinde kaliteli içerik getirecek.


5-Yazı yazmayı unutmayın
Daha öncede dediğimiz gibi içerik eklemeye ara vermemelisiniz.Belirli bir periyodda en azından haftada 3 yazı blogunuza eklemeyi unutmayın.Yazı eklemeyi keserseniz okuyucularınız yeni bir yazı var mı diye blogunuza girmeyi kesecektir.


6-Sosyal medyayı ihmal etmeyin
Sosyal medya araçlarının populerite açısından ne kadar önemli olduğunu eminim biliyorsunuzdur.Yazılarınızı mutlaka twitter, facebook, google plus gibi sitelerde paylaşmayı unutmayın


7-Genel bir blog oluşturmayın
Okuyucu çekebilmek adına daldan dala atlamayın.Yolunuzu çizin ve belirli içerikten dışarı çıkmayın.Eğer kişisel blog ise gündeme dair yorumlarınızı belirtin ama teknoloji blogu iseniz maç sonuçları ya da bunun klibi çıktı gibi içeriği değiştirecek konulara yer vermeyin.


8-Açılışta çalan müzik eklemeyin
Açılış sayfasında müzik eklemek bazen çok sıkıcı olabilir.Çünkü okuyucular çok sessiz bir ortamda blogunuzu okumak isteyebilir.Örneğin iş yerinde.Sayfanız açılır açılmaz çalan müzik okuyucunuzu rahatsız edebilir.


9-Uygun olmayan yöntemlere başvurmayın
Değişik yöntemlere başvurarak (spam mesajlar gibi) blogunuzun arama motorları tarafından banlanmasına neden olmayın.Hit artırma adına<I>blackhot</I> tekniklerine başvurmayın


10-Diğer blogları okumayı ihmal etmeyin
Nasıl ki blogunuzun okunmasını sağlamaya çalışıyorsanız diğer bloglarda benzer yöntemlerle uygulamaya çalışıyor.Bu yüzden diğer blogları okumayı ihmal etmemelisiniz.Aynı zamanda diğer blogları yorumlayarak okuyucuların dikkatini çekebilir ve sizin blogunuza yorum yapılması konusunda okuyucularınızı cesaretlendirebilirsiniz.Yapılacak yazıyla ilgili en güzel yorum blogunuz için en iyi reklam olacaktır.

 

Yazar Hakkında: Bu yazı; blogger ipuçları, windows uygulamaları, SEO ve sosyal medya konularında içerik üreten Poyraz Şahin tarafından yazılmıştır. Yazarın diğer yazılarını Ehl-i Blog’da okuyabilirsiniz.

Share on Google Plus

About Mobil Reklam

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum:

Yorum Gönder