Blogger’da Bir Sidebar Öğesini Sadece Ana Sayfada Gösterme

Cevher isimli bir okuyucum iletişim formu aracılığıyla şöyle bir bir soru sormuş.

 

bnm sol sidebar da reklam alanını sadece anasayfada göstermek istiyorum kayıt içine girdigin zaman gözükmesin sadece anasayfada sözüksün bu mümkünmü? tşker

 

Evet, herhangi bir widget’ı sadece blog ana sayfasında göstermek mümkün.Şimdi bunun nasıl yapılacağını anlatacağım.

1.Adım: Tasarım > Sayfa Öğelerine gidip logo gösteren bir HTML gadget’ı ekledim.Sadece ana sayfada gözükmesini istediğim öğe bu olsun.

Sayfa Öğeleri

2.Adım: Tasarım > HTML’yi Düzenle kısmına geçip Widget Şablonlarını Genişlet kutucuğunu işaretledikten sonra eklediğim gadget’ın kodunu buluyorum.Eklediğim gadget’ın kodu şu:

<b:widget id='HTML1' locked='false' title='' type='HTML'>


Ancak sizin eklediğiniz HTMl gadget sayısına veya gadget başlığına göre HTML1 yazan yer değişebilir.Widget Kodu3.Adım: Şimdi bu öğenin sadece ana sayfada gösterilmesini belirten kodu ekleyeceğim.<b:includable id='main'> kodunu hemen altına <b:if cond='data:blog.url == data:blog.homepageUrl'> kodunu ekliyorum.Ve  </div> kodundan sonra </b:if> kodunu ekleyerek bitiriyorum.Kodların son hali şu şekilde olacak:Kodları ekliyorumŞablonu kaydettikten sonra logomu gösteren HTML gadget’ı sadece ana sayfada gözükecek.İsterseniz sonucu aşağıdaki videoyu izleyerek görün.

Gördüğünüz gibi blog ana sayfasında Blog Hocam logosu gözükürken, Alert Boz başlıklı kayıt sayfasını açınca logo yok oluyor.

Share on Google Plus

About Mobil Reklam

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum:

Yorum Gönder